Onkobis

Onkobis 2020-02-25T16:08:42+03:00

Project Description

Kanserle mücadelede belki de hepimizi en çok minik savaşçıların mücadelesi etkiliyor. Küçük yaşlarda kanser tanısı alan ve henüz oyun çağında olan çocuklar, zorlu tedavi sürecinin büyük kısmını hastane servislerinde, bir kısmını da evlerinde geçirmek zorunda kalıyor. Tedavileri boyunca akranlarıyla bir araya gelebilecekleri, oyun oynayıp sosyalleşebilecekleri ortamlar da enfeksiyon riski dolayısıyla pek kolay sağlanamıyor.

Bizler de Kanser Savaşçıları Derneği olarak küçük çocuklarımızın hastane servislerindeki tedavileri boyunca hareketlerini sürdürmelerine, yatağa bağlılıklarını azaltmaya yardımcı olmak amacıyla ‘Onkobis’ adını verdiğimiz serum askılı bisikletleri tasarladık.

2-6 yaş arasındaki çocukların kullanımına uygun olarak hazırlanan, güvenlikli ve temizlenebilir onlarca bisikleti Türkiye genelinde çok sayıdaki çocuk onkolojisi/hematolojisi bölümü olan hastanelere hediye ettik.

Hastanelerin yöneticileri ve sağlık çalışanlarıyla iş birliği içinde yürüttüğümüz Onkobis Projesi kapsamında bisiklete binmek isteyen çocukların, günde en fazla 1 saat yetişkin gözetiminde bisiklete binmelerine olanak sağlıyoruz. Böylece bir yandan minik savaşçıların yatağa bağlanıp hareketsiz kalmalarının önüne geçerken bir yandan da onlara ihtiyaç duydukları sosyal ortamı sağlamaya çalışıyoruz.

Hedefimiz ise gönüllülerimizin de desteğiyle Onkobis dağıtılmayan çocuk onkolojisi/hematolojisi bölümü olan hastane kalmaması. Ayrıca bu hastalıkla mücadele eden tüm çocuklarımızın Onkobislere ulaşımını sağlayarak, onlara fiziksel ve psikolojik fayda sağlamaktır.

 

Proje Koordinatörümüz:

Aylin Baykan

Danışma Kurulumuz:

Dr. Okan Falay

Dr. Tuba Mutluer

Dr. Banu Oflaz Sözmen

Hemşire Gülşah Taşkın

 

PROJEYE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

6 Yorumlar

 1. Şebnem güresin 12 Şubat 2018 16:31 - Cevapla

  Saç bağış kampanyası hala devam ediyormu?6 yaşında ki kızımın saçını göndermek istiyorum teslimat adresi devam gönderebilirmisiniz?
  Teşekkürler ve iyi çalışmalar

  • Asli Ortakmac 15 Şubat 2018 09:38 - Cevapla

   Merhabalar, öncelikle desteğiniz için teşekkürler 🙂 En az 30 cm civarındaki sağlıklı, kuru ve toplu (tercihen birkaç parça halinde örgülü) saçları Aylin Baykan adına Fulya Mah. Büyükdere Cad. Quasar İstanbul No:76 Kat:13 D:1302 P.K: 34394 Şişli/İstanbul adresine gönderebilirsiniz. Öte yandan yoğunluk nedeniyle kargo bize ulaştığında bireysel olarak dönüş yapmamız mümkün olmuyor ancak sosyal medya hesaplarımızdan bağışçılarımızın isimlerini paylaşıyoruz. Sevgiler…

 2. Merve İrem Yüksel 01 Mart 2018 10:17 - Cevapla

  Merhaba. Ben de saçımı göndermek istiyorum. Anlaşmalı olduğunuz kuaförler vardır eğer istanbuldakileri benimle paylaşırsanız en yakın zamanda saçımı yollamak isterim. Dönüşünüzü bekliyorum, çünkü biz birlikte daha güçlüyüz??‍♀️

  • Asli Ortakmac 09 Mart 2018 14:28 - Cevapla

   Merhabalar, öncelikle desteğiniz için teşekkürler 🙂 En az 30 cm civarındaki sağlıklı, kuru ve toplu (tercihen birkaç parça halinde örgülü) saçları Aylin Baykan adına Fulya Mah. Büyükdere Cad. Quasar İstanbul No:76 Kat:13 D:1302 P.K: 34394 Şişli/İstanbul adresine gönderebilirsiniz. Açıcı ya da permalı saçları kabul etmiyoruz ancak açıcı yoksa boya sorun olmuyor. Gönüllü kuaför listemiz Saçım Saçın Olsun Instagram ve Facebook sayfalarında mevcuttur. Öte yandan yoğunluk nedeniyle kargo bize ulaştığında bireysel olarak dönüş yapmamız mümkün olmuyor ancak sosyal medya hesaplarımızdan bağışçılarımızın isimlerini paylaşıyoruz. Sevgiler…

 3. Ayfer Karakullukçu 08 Mayıs 2018 20:25 - Cevapla

  Merhaba saçlarımı göndermek istiyorum adres verebilirmisiniz lütfen sevgiler

  • Asli Ortakmac 15 Mayıs 2018 12:38 - Cevapla

   Merhabalar, öncelikle desteğiniz için teşekkürler 🙂 En az 30 cm civarındaki sağlıklı, mutlaka kuru ve toplu (tercihen birkaç parça halinde örgülü) saçları Aylin Baykan adına Fulya Mah. Büyükdere Cad. Quasar İstanbul No:76 Kat:13 D:1302 P.K: 34394 Şişli/İstanbul adresine gönderebilirsiniz. Açıcı ya da permalı saçları kabul etmiyoruz ancak açıcı yoksa boya sorun olmuyor. Öte yandan yoğunluk nedeniyle kargo bize ulaştığında bireysel olarak dönüş yapmamız mümkün olmuyor ancak sosyal medya hesaplarımızdan bağışçılarımızın isimlerini paylaşıyoruz. Sevgiler…

Bir Yorum Yazın