Kanserle mücadelede tanı alanlara tedavilerle ilgili bilgi vermek ve eğitimler düzenlemek kadar onlara bu zorlu süreçte hastalığın ve tedavilerin yan etkileriyle baş etmeleri için öneriler sunmak da büyük önem kazanıyor.

Kanser ve tedavinin yan etkilerinden kaynaklanan saç kaybı, cilt rengi değişikliği gibi fiziksel değişimler bu sürecin daha da zorlaşmasına sebep olabiliyor.

İşte bu aşamada ”İyi Bak Kendine” atölyelerimiz kadınlara daha iyi görünmenin ve hissetmenin yollarını göstermek ve yaşam kalitelerinin yükselmesine yardım etmek amacıyla tasarlandı.

Ücretsiz katılımlı atölyelerimizde psiko-onkolog diyetisyen ve uzmanların yönlendirmesiyle tedavi sürecinde daha iyi görünmenin yollarını paylaşıyoruz.

Atölyelerimizde:

* Konusunda eğitimli güzellik uzmanları ve kuaförlerden cilt bakımı, renk seçimi, makyaj, peruk seçimi/bakımı, bandana ve eşarp kullanımı ile ilgili öneriler paylaşıyor.

* Dileyen gönüllülere bakım ve makyaj uygulamaları yapılıyor.

* Uzmanlar beslenme, psikolojik destek ve egzersiz konularıyla ilgili tanı alanlara yol gösteriyor.

* Atölye öncesi ve sonrasında beklenti ve sonuçlar, atölyelerin yaşam kalitesine etkisini araştırmak amacıyla ölçme/değerlendirme uygulamaları gerçekleştiriliyor.

Atölye bittikten sonra bile tanı alanların buradan aldığı eğitimi ve bilgileri günlük yaşamlarında da sürdürebilmeleri için içinde cilt bakımı saç bakımı ve makyaj gibi ürünlerin bulunduğu küçük bir bakım çantası da savaşçılarımıza hediyemizdir.

Proje Koordinatörümüz
Nütrisyon Hemşiresi Sonnur Saatçi

BESLENME ve PSİKO-SOSYAL PROGRAMLAR VE DANIŞMA KURULU
Uzm. Diyetisyen Tuğçe Aytulu
Psiko-Onkolog  Aslıhan Kurt Beierlein
Dermatoloji Uzmanı Dr. Erkan Koyuncu